گردشگري گردشگري

آزانس مسافرتي آسمان آبي

در سفر به هند حتما اين غذاها را امتحان كنيد!

چه به هند سفر كرده باشيد يا نه، قطعا مي دانيد كه غذاهاي هندي به تندي و طعم خوبشان شهرت دارند. كشور هند بسيار پهناور است و در سرتاسر آن و در هر منطقه اي غذاهاي خوشمزه اي را مي توانيد امتحان كنيد، اما برخي غذاهاي هستند كه در سراسر كشور هند از محبوبيت خاصي برخوردارند به طوري كه بسياري از گردشگران نيز در سفر به تور هند امتحان اين غذاها را از دست نمي دهند. در ادامه مطلب با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا تعدادي از اين غذاها بينظير و لذيذ را به شما معرفي كنيم.

چيكن تندوري | Tandoori Chicken

يكي از غذاهاي معروف هندوستان، چيكن تندوري است كه با مرغ تهيه مي شود و بسيار پرطرفدار است. اين غذا را مي توانيد در سراسر هندوستان در رستوران ها نوش جان كنيد اما شكل اصيل آن را تنها در شهرهاي شمالي مانند دهلي مي توانيد امتحان كنيد. اين غذا كه به شكل سنتي در تنورهاي هيزمي پخته مي شود به همين دليل نام تندوري را به خود گرفته كه در زبان هندي همان معني تنور را مي دهد. براي تهيه اين غذا، تكه هاي مرغ را با ماست و ادويه هايي مثل فلفل سياه، فلفل چيلي كشميري، فلفل چيلي و ماسالا مزه دارد مي كنند و سپس آن را در تنور و يا فر كباب مي كنند به طوري كه كامل برشته شود. هندي ها اين غذا را در كنار برنج و يا نان برشته سرو مي كنند.

روگان جوش | Rogan Josh

روگان جوش كه با گوشت بره تهيه مي شود متعلق به نواحي كشمير هندوستان است. روگان جوش كه در لغت به معناي بره قرمز است، نام خود را از رنگ قرمزي كه از فلفل چيلي قرمز كشميري گرفته است، دارد. اين غذا با خامه سرو مي شود كه تندي فلفل آن را ملايم مي كند و طعمي فوق العاده به آن مي دهد. روگان جوش را كه همراه با برنج ساده و يا نان نوش جان مي كنند ادويه هايي همچون زيره سبز، هل، زردچوبه را دارد.

داهي وادا | Dahi Vada

داهي وادا كه در وعده هاي غذايي در كنار ديگر غذاها سرو مي شود، در ميان مردم هندوستان به عنوان يك ميان وعده خوشمزه نيز استفاده مي شود. مواد اصلي براي تهيه اين ميان وعده خوشمزه، عدس خرد شده به همراه ماست است. پيشنهاد مي كنيم در سفر خود بهتور هند حتماً طعم لذيذ اين غذا را بچشيد و از آن لذت ببريد.

چيكن تيكه ماسالا | Chicken Tikka Masala

يكي ديگر از غذاهاي معروف هند كه به شما پيشنهاد مي كنيم تا در سفر به هندوستان حتما آن را امتحان كنيد، چيكن تيكه ماسالا است كه ماده اصلي آن مرغ است. براي تهيه اين غذاي كرمي و پرطرفدار پوره گوجه فرنگي را با ادويه هاي مختلفي مانند فلفل چيلي، سير و زنجبيل تركيب مي كنند و تكه هاي مرغ را داخل آن قرار مي دهند و سپس آن را مي پزند. نكته بسيار مهم در طبخ غذاهاي هندي كه آنها را به محبوبترين غذاها در ميان توريست ها كرده، استفاده به اندازه و صحيح از ادويه هاي خوش عطر و بوي هندي است.

پالك پنير | Palak Paneer

پالك پنير نوعي غذاي هندي است كه با استفاده از اسفناج و پنير تهيه مي شود. بافت و طعم پنيرهاي هندي با پنيرهايي كه ما استفاده مي كنيم متفاوت است و به همين دليل است كه مي توان از آنها در پخت غذا نيز استفاده كرد. اگر در سفر به هند دلتان غذايي بدون گوشت خواست مي توانيد پالك پنير را امتحان كنيد. هندي ها كه اين غذا را به همراه نان سرو مي كنند در تهيه آن از ادويه هاي هندي خوش عطر نيز استفاده مي كنند.

برياني | Biryani

يكي ديگر از محبوبترين غذاهاي هندي، برياني است كه از تركيب برنج با ادويه و گوشت گوسفند و يا مرغ تهيه مي شود. برياني كه بيشتر در منطقه حيدر آباد هند تهيه مي شود مي تواند براي ما ايراني ها كه جايگاه خاصي براي برنج در رژيم غذايي خود داريم، مناسب باشد.

چوله | Chole

چوله، غذايي گياهي است كه ماده اصلي آن نخود است و يكي از خوشمزه ترين غذاهاي هندوستان بشمار مي رود. چوله كه متعلق به شمال هند است محبوبيتي جهاني دارد و براي تهيه آن نخود، پياز، گوجه و سير و سس زنجبيل را تركيب مي كنند و يكي از خوشمزه و معروفترين غذاهاي هند را تهيه مي كنند.

كوفته مالايي | Malai Kofta

كوفته مالايي كه از تركيب سبزيجات ميان سسي ضخيم تهيه مي شود، از ديگر غذاهاي معروف هند است كه در كنار نان و يا برنج جيرا سرو مي شود. كوفته مالايي از تركيب سيب زميني، نخود فرنگي، ذرت شيرين، هويج و لوبيا تهيه مي شود و از تكه هاي پنير بر روي سبزيجات نيز در آن استفاده مي شود. اين غذا كه بدون گوشت تهيه مي شود مي تواند براي گياهخواران نيز مناسب باشد. كوفته مالايي را در رستوران هاي هند و فروشگاه هاي غذاي طبيعي مي توانيد به راحتي پيدا كنيد.

مرغ كره اي | Butter Chicken

مرغ كره اي يكي ديگر از غذاهاي هندي است كه در بسياري از كشورهاي ديگر هم طبخ مي شود. در رستوران هاي هندي سراسر دنيا اين غذا يكي از پرطرفدار ترين ها است كه اغلب با عدس سياه، نان و سالاد سبز سرو مي شود و بسيار لذيذ است. ماده اصلي آن كاري است و براي تهيه آن از روغن زيتون، سير، پياز، زنجبيل، كره و پوره گوجه فرنگي نيز استفاده مي شود. در روش سنتي، مرغ كره اي را در تنور هيزمي تهيه مي كردند اما امروزه به صورت كبابي، گريل و سرخ شده نيز سرو مي كنند.

سمبوسه | Samosa

سمبوسه معروفترين غذاي هندي در ميان ما ايراني ها است كه در رستوران هاي خياباني به عنوان ميان وعده سرو مي شود. در هند سيب زميني، نخود فرنگي، پياز، نعنا و چاشني گوجه فرنگي داخل نان قرار مي دهند و آن را به شكل مثلث تا كرده و سرخ مي كنند. سمبوسه را مي توان يكي از قديمي ترين صبحانه هاي هندي معرفي كرد كه البته امروزه شهرتي جهاني دارد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/26 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

پارك مهيج آتاتورك آنتاليا

آنتاليا يكي از شهرهاي توريستي تركيه است كه به خاطر وجود مكان هاي تفريحي و سرگرمي هايي كه دارد در سال مورد بازديد تعداد زيادي از گردشگران و مسافران تور تركيه قرار مي گيرد. در اين شهر پارك هاي بسياري وجود دارد كه محلي مناسب براي استراحت كردن و دوري از شلوغي مي باشد. در اين قسمت مي خواهيم به معرفي پارك آتاتورك شهر آنتاليا بپردازيم. جهت آشنايي بيشتر همراه با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي باشيد.

پارك-آتاتورك-آنتاليا

پارك آتاتورك از پارك هاي عالي در آنتاليا مي باشد كه يك طرف آن به درياي مديترانه مي رسد و از طرفي هم به كوه هاي توروس مي رسد. داخل اين پارك چندين رستوران و كافه وجود دارد و گردشگران و مسافران تور آنتاليا مي توانند چند ساعتي را در اين پارك سپري كنند. در پارك آتاتورك آنتاليا افراد مي توانند با سفارش يك فنجان چاي يا قهوه از طبيعت زيبايي كه وجود دارند لذت ببرند. فضاي سبز اين پارك به شكلي ساخته شده كه توجه هر بيننده اي را جذب مي كند. اين امكان در پارك آتاتورك وجود دارد كه يك شام گرم را در بين طبيعت شگفت انگيز در هواي خنك نوش جان كنيد. افراد زيادي در اين پارك دوچرخه اجاره مي كنند و در فضاي زيبايي كه وجود دارد دوچرخه سواري مي كنند و يا حيوانات خانگي خود را براي گردش و تفريح بياورند. پارك آتاتورك از مكان هاي توريستي آنتاليا محسوب مي شود.  


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/26 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

محبوب ترين مراكز خريد كوالالامپور

كوالالامپور، پايتخت مالزي و يكي از مقاصد گردشگري محبوب نزد ايرانيان است كه يكي از دلايل محبوبيت آن را مي توان مراكز خريد شيك دانست كه انواع برندهاي بين المللي معتبر از سراسر جهان در آنها شعبه دارند. با خريد تور كوالالامپور و سفر به اين شهر زيبا مي توانيد با هر بودجه اي كه داريد با چمداني پر به خانه بازگرديد. در ادامه آرزوي آسمان آبي شما را با برخي از اين مراكز خريد آشنا مي كند، پس با ما همراه باشيد.

مركز خريد سوريا كي ال سي سي | Suria KLCC

يكي از بهترين مراكز خريد شهر كوالالامپور، در ميان برج هاي دوقلوي پتروناس قرار گرفته است. مركز خريد سوريا كي ال سي سي داراي شعباتي از معتبرترين برندهاي جهاني است. همچنين براي سرگرمي و تفريح گردشگراني كه به اين مركز خريد مي آيند، شهربازي و رستوران هايي با سرو غذاهاي متنوع در نظر گرفته شده است. يكي ديگر از دلايل محبوبيت مركز خريد سوريا، آبنماي موزيكالش مي باشد كه پس از تاريك شدن هوا نمايش موزيكال زيبايي را به اجرا مي گذارد.

مركز خريد ميد ولي | Mid Valley Megamall

يكي ديگر از مراكز خريد كوالالامپور كه از بزرگترين مراكز خريد جنوب شرق آسيا به شمار مي رود، مركز خريد بزرگ ميد ولي است كه با بيش از 400 فروشگاه در سال 1999 افتتاح شد. در اين مركز خريد انواع فروشگاه ممد و لباس و همچنين رستوران و سالن هاي سينما قرار دارد. علاوه بر تمام اين ها در مركز خريد بزرگ ميد ولي مي توانيد كنفرانس و قرارهاي كاري خود را برگزار كنيد و يا از نمايشگاه هايي كه در آن برگزار مي شود ديدن كنيد. مسافران تور كوالالامپور كه در سفر خود به مالزي از اين مركز خريد بازديد كرده اند، اعتقاد دارند كه در آن تمام نيازهايشان برطرف خواهد شد. چنانچه مسافر تور كوالالامپور هستيد، پيشنهاد مي كنيم از اين مركز خريد بازديد نماييد.

 مركز خريد پاويليون | PAVILION

در شهر كوالالامپور و در قلب منطقه بوكيت بينتانگ، مركز خريد پاويليون قرار دارد كه از مراكز خريد لوكس شهر به حساب مي آيد و از دلايل آن مي توان به وجود برندهايي از جمله ژيوانشي، كارتيه و سن لورن و بسياري ديگر اشاره كرد. از دلايل محبوبيت مركز خريد پاويليون مي توان به برگزاري هفته مد كوالالامپور در اين مركز خبر داد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/26 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

بهترين سوغات پاتايا چيست

پاتايا شهري با جاذبه هاي توريستي فراوان و طبيعت زيبا است كه مي توان انواع پاساژها و فروشگاه و بازارها را در آن مشاهده كرد و به راحتي هر كسي با هر سليقه اي كه دارد مي تواند كالاي مورد نياز خود را تهيه و خريداري كند. در پاتايا جنس هايي با قيمت هاي ارزان وجود دارد كه مسافران تور تايلند  بايد حواسشان باشد و كيفيت محصول را بررسي كنند. براي راهنمايي بيشتر همراه با آسمان آبي باشيد.

سوغات-پاتايا

زماني كه در پاتايا مي خواهيد چيزي بخريد يا به دنبال سوغاتي براي كسي هستيد، مي توانيد به فروشگاه هاي موجود در خيابان هاي بيچ رود «Beach Road» و سكند رود «Second Road» كه در راستاي يكديگر هستند برويد و از مغازه ها، ظرف هاي سفالي، مجسمه هاي بودا، انواع پوشاك، ظروف هاي حكاكي شده و ... را جهت يادگاري يا سوغات براي كسي بخريد. از فروشگاه‌هايي كه پيشنهاد مي شود براي خريد برويد، مركز خريد مايك است كه در محل اتصال اين دو خيابان اصلي قرار دارد و شما مي‌توانيد براي خريد لباس‌هاي محلي و كيف و كفش، كتاب هاي دو زبانه، دوربين، گوشي و ... به مركز خريد رويال گاردن پلازا برويد.

در پاتايا اجناس مختلف زيادي وجود دارد كه مي توانيد براي سوغاتي خريداري كنيد، كه معروف ترين آنها ظرفهاي چوبي، سفالي، لاكي و نقره است كه روي آنها با حكاكي تزيين شده، كيف پارچه اي، عروسك‌هاي دست ساز و انواع صنايع دستي، پارچه هاي از جنس نخي و ابريشم و كتان، سنگهاي زينتي گران قيمت و تنديس هاي خدايان بوداييان مي باشد.

اگر به دنبال سوغاتي هايي از محله هاي كوچك كشور تايلند هستيد مي توان سري به مركز خريد او‌تي‌او‌پي «OTOP» بزنيد كه علاوه بر پوشاك و صنايع دستي و ... وسيله هاي متفاوت مانند مجسمه‌هاي چوبي بودا و ديگر خداييان شرقي به نام شيوا (Shiva) و مانند موتورسيكلت‌ها و خانه‌هايي ار جنس چوب كه با دست ساخته شده اند را تهيه كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/26 ساعت: ۱۱ توسط:asemaneabi :

رستوران هاي باكو

باكو، معروف ترين شهر كشور آذربايجان است كه اخيراً بسيار پيشرفت داشته است. اين شهر داراي ديدني هاي بيشماري است  و امكانات تفريحي كه دارد باعث شده تا توجه خيلي از گردشگران و علاقه مندان به تور آذربايجان را به سمت خود بكشاند. هنگامي كه به اين شهر سفر مي كنيد حتما غذا خوردن و رفتن به يك رستوران با كيفيت، يكي از دغدغه هاي شما خواهد بود. از همين رو آژانس آرزوي آسمان آبي قصد دارد در اين مقاله رستوران هاي شهر باكو را به شما معرفي كند.

رستوران نارقيز (Nargiz Restaurant Baku )

رستوران نارقيز  يكي از رستوران هاي خوب در شهر باكو است كه در آن غذاهاي آذربايجاني، گرجستاني و روسي پخت مي شود. هزينه هاي غذاهاي اين رستوران به طور ميانگين 5 الي 10 مانات مي باشد. از بين همه غذاهاي خوشمزه‌ اين رستوران، به مسافران تور باكو و گردشگران پيشنهاد مي شود سوپ لوبيا، سالاد گرجستاني تازه، سالاد وينگرت، دولمه‌ي برگ مو و ساج را امتحان كنند. شما مي‌توانيد با قيمتي بسيار مناسب و با غذاهاي باكيفيت دوستانتان را در اين رستوران مهمان كنيد. دكوراسيون رستوران نارقيز بسيار زيبا است و ديوارهاي آن را با فرش، لوح‌ها و تصاويري آراسته‌اند كه نمايشگر زندگي مردمان محلي است.

رستوران-نارقيز-باكو

 رستوران وسبي

Wasabi Restaurant Baku

وسبي، رستوراني است در شهر باكو كه غذاهاي ژاپني و سوشي عرضه مي كند. در اين رستوران ميانگين هزينه هاي غذاها بين 20 الي 30 مانات مي باشد. يكي از غذاهاي معروف و خوشمزه اين رستوران وسبي كه به مسافران تور باكو پيشنهاد مي شود ان را امتحان كنند  رول كلمبيايي مي باشد. مواد اوليه‌اي كه براي تهيه‌ي سوشي در اين رستوران مورد استفاده قرار مي‌گيرد، از همان موادي است كه در ژاپن براي تهيه‌ي سوشي استفاده مي‌كنند. آن‌ها مواد اوليه‌ي سوشي را از دبي با كشتي به آذربايجان مي‌آورند. طعم سوشي‌هاي اين رستوران فوق‌العاده است. غذا تنها چيزي نيست كه اين رستوران را جزو بهترين‌ها كرده است؛ فضا و دكوراسيون رستوران هم درجه يك و زيبا است. شما حتي مي‌توانيد آشپزخانه و هنر سرآشپز را هم ببينيد.

رستوران-وسبي-باكو

رستوران منقل 

Manqal Restaurant Baku

رستوران منقل باكو ، غذاهاي سنتي آذربايجاني را پخت مي كند و  نرخ غذاهاي آن هم نسبتا مناسب است و با 10 الي 20 مانات مي توانيد غذاي دلخواهتان را سفارش دهيد و نوش جان كنيد. از ميان منوي رستوران منقل ، پيشنهاد مي شود كه قوتاب (ختاب) كدو تنبل را حتما امتحان كنيد. منقل رستوراني به سبك سنتي آذري است و خانواده‌ها و زوج‌ها مي‌توانند براي صرف قوتاب‌هاي متنوع و كباب به اين رستوران بيايند. غذاها در همان جايي پخته مي‌شود كه صندلي‌هاي مشتريان قرار دارد. گاهي اوقات موسيقي سنتي آذري به صورت زنده در رستوران به اجرا درمي‌آيد. رستوران منقل اغلب به قدري شلوغ مي‌شود كه كاركنان آن شما را به رستوراني كه در روبروي آن قرار دارد، هدايت مي‌كنند. اما اين رستوران ارزش آن را دارد كه در موقعي ديگر به آن سر بزنيد و غذاهاي لذيذ آن را از دست ندهيد. اين رستوران در كنار رستوران سحيرلي تنور قرار دارد و معماري آن دو مشابه هم است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/26 ساعت: ۱۱ توسط:asemaneabi :

قلعه سن آنجلو در شهر رم

رم در زمان آگوستوس از شهري با ظاهري از خشت و آجر به شهري با نماي مرمري تبديل شد. در قرن پانزدهم و دوران رنسانس، پاپ از فلورانس به رم نقل مكان كرد و پس از 200 سال بناهاي زيادي به خواست و سرمايه گذاري پاپ در اين شهر ساخته شد. امروزه رم به عنوان يك كلان شهر مدرن و تركيبي خاص از سنت و مدرنيته در ساختار شهريست.يكي از ديدني هاي رم، قلعه سن آنجلو است كه آرزوي آسمان آبي قصد دارد در ادامه آن را به شما معرفي كند.

قلعه سن آنجلو در قرن دوم ميلادي، به دستور امپراتور رومي هارديان و به منظور مكاني براي دفن خود و خانواده اش ساخته شد. اين قلعه كه زماني بلندترين ساختمان رم بود، بعدها به عنوان  قلعه توسط پاپ ها استفاده مي شد كه امروزه به عنوان موزه، مكاني براي جذب گردشگران است. رم تعداد زيادي جاذبه و ديدني دارد كه هركدام پر ازتاريخ، داستان و افسانه هستند اما اين قلعه به شكلي واقعي نشان دهنده ي دگرگوني هاي اين شهر در طول قرون مختلف بوده است. در طراحي اين آرامگاه كه ساخت آن از سال 123 بعد از ميلاد تا 139 بعد از ميلاد به طول انجاميد از مقبره آگوستوس كه يك قرن قبل تر ساخته شده بود، الهام گرفته شده است.

قلعه سن آنجلو يا همان قلعه فرشته مقدس در باور مردم محلي به دليل ظاهر شدن فرشته اعظم ميكائيل در بالاي قلعه و پايان بيماري طاعون، به اين نام نامگذاري شده. پاپ ها در اوايل قرن چهاردهم اين قلعه را به يك دژ تبديل كرده بودند كه راهي براي فرار پاپ ها در زمان نا آرامي ها و آشفتگي ها بود.از سال 1925 تاكنون اين بنا، ميزبان موزه ملي قلعه سن آنجلو بوده است. اين موزه مجموعه اي تاريخي و هنري شامل آثاري از ارتش ايتاليا را دارد.آثار موجود در اين موزه را مي توان به سه دوره ي تاريخي آرامگاه سلطنتي، دژ نظامي و آپارتمان هاي پاپ ها دسته بندي كرد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۳ توسط:asemaneabi :

جشنواره فرش گلي ايتاليا

ايتاليا، يكي از كشورهاي توريستي و محبوب در قاره اروپا مي باشد كه داراي تاريخ كهن و امپراطوري بوده است. ديدني هاي و مكان هاي تفريحي زيادي در اين كشور وجود دارد كه باعث جذب توريستي از نقاط مختلف جهان شده است. جاذبه هاي توريستي ايتالياتمامي مدادر و گوشه و كنار اين كشور بناهاي تاريخي زيادي وجود دارد. مردم اين كشور داراي دين و مذهب هاي مختلفي هستند و در سال فستيوال هاي و جشن هاي مختلفي را بر اساس باورها و عقايدي كه دارند برگزار مي كنند. يكي از اين جشنواره ها، فرش گلي مي باشد.

جشنواره فرش گلي، هر سال در شهري به نام گانزانو برگزار مي شود كه مسافت كمي با شهر رم دارد. زمان برگزاري جشنواره فرش گل اينفيوراتا، هفته دوم ماه مي مي باشد كه خيلي از گردشگران و مسافران تور اروپا را به سمت خود مي كشاند. جشنواره فرش گلي از فستيوال هاي قديمي در ايتاليا است كه از سال 1778 در اين كشور اجرا مي شود و جالب ايت كه تعدادي زيادي از هنرمندان نقاشي‌ها و آثار خود را در خيابان‌ها به نمايش عموم مي گذارند.  در ادامه براي آشنايي بيشتر با آيين و رسومات كشورها،آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي را همراهي كنيد. 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

مكعب آبي پكن

شهر پكن، پايتخت كشور پهناور چين، يكي از شهرهاي توريستي اين كشور نيز مي باشد. البته در كنار سفرهاي گردشگري و توريستي، مسافران زيادي نيز براي كار و تجارت به اين شهر سفر مي كنند. اين شهر در سال 2008 ميزبان رقابت هاي المپيك بوده و به خاطر اين بازي ها سازه هاي جديد زيادي در آن ساخته شده است. يكي از اين سازه هاي زيبا "مكعب آب" مي باشد. اگر مي خواهيد با اين جاذبه ديدني شهر پكن بيشتر آشنا شويد با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد.

مركز-ملي-ورزش-آبي-پكن

مركز ملي ورزش هاي آبي پكن، به منظور برگزاري مسابقات بين المللي المپيك، از سال 2003 شروع به ساخت شد و در سال 2008 به اتمام رسيد. اين بنا مساحتي بالغ بر 6 هكتار دارد و ارتفاع آن به 30 متر مي رسد. اين مجموعه از دو بخش اصلي تشكيل شده است، بخش استخرهاي بين المللي كه چهار رشته از بازي هاي المپيك 2008 در اين استخرها برگزار شده است و گنجايش 17 هزار تماشاگر را دارد، بخش ديگر آن پارك آبي سرپوشيده مي باشد كه در سال 2010 افتتاح شده است.

اين مركز شبيه به يك مكعب غول پيكر مي باشد و به خاطر همين موضوع به آن "مكعب آب" نيز مي گويند. به خاطر جلوگيري از تابش خورشيد و بخار شدن آب، اين مكعب به رنگ آبي ساخته شده است تا تابش خورشيد را انعكاس دهد. براي ساخت اين مجموعه از تكنولوژي هاي جديدي استفاده شده است تا هر چه بيشتر دوستدار محيط زيست باشد و انرژي بيشتري را ذخيره كند. اين سازه از جنس فولاد مي باشد و از 3000 بالشتك حبابي از جنس ETFE ساخته شده است كه در نوع خود در جهان بزرگ ترين مي باشد.

قسمت پارك آبي، شامل سرسره و استخرهاي متفاوتي مي باشد كه كودكان و بزرگسالان مي توانند از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر از آن استفاده كنند.

در طبقه چهارم مركز ملي ورزش هاي آبي پكن، در مساحت 200 متر مربعي يك سالن نمايش وجود دارد كه گنجايش 150 نفر را دارد و مي تواند فيلم هاي 3D را نمايش دهد. شما در طول اقامت خود در پكن، اگر خواستيد از اين مجموعه ديدن نماييد و يا در آن شنا كنيد مي توانيد با استفاده از حمل و نقل عمومي، اتوبوس و يا مترو، به راحتي به آنجا برويد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

اولين پارك پكن، پايتخت كشور چين

بيشتر پارك هايي كه در كشور چين وجود دارد به شكل غير عادي و عجيب ساخته شده است كه بسياري از آنها از جاذبه هاي گردشگري چين حساب مي شود. در اين مطلب آژانس آرزوي آسمان آبي قصد دارد به يكي ار پارك هاي عجيب در شهر پكن اشاره كند كه  توريستها و مسافران تور چين در سفر خود از آن بازديد مي كنند. 

پارك-شيجينگشان-پكن

 شيجينگشان (Shijingshan) نام يكي از پارك هاي تفريحي در شهر پكن است كه نخستين و قديمي ترين پارك در شهر پكن است. بد نيست بدانيد كه پارك تفريحي شيجينگشان با وسعت زيادي كه دارد و با همه زيبايي كه در اختيار دارد ، با يك تقليد عالي از روي پارك هاي ديرني ساخته شده است. اين پارك در سال 1986 ميلادي تاسيس شد و تا به امروز هم در حال توسعه مي باشد. گردشگران و مسافران تور پكن مي توانند در بخش هاي قديمي پارك شيجينگشان كه در ناحيه غربي است ديدن كنند. دسترسي به اين پارك هم خيلي ساده است و با متروي خط 1 پكن خيلي راحت وارد پارك شويد. 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

طولاني ترين ديوار جهان

مهمترين نماد و جاذبه گردشگري چين، ديوار بزرگ چين مي باشد كه طولاني ترين و بزرگترين سازه دفاعي در دنيا مي باشد كه در سال 1987 در فهرست ميراث جهاني ثبت شده است. اين ديوار براي همه شناخته شده است و هر كسي اطلاعات كم و بيشي از آن دارد. ولي در ادامه، همراه با آرزوي آسمان آبي، مي توانيد به اطلاعات خود درباره اين ديوار اضافه كنيد.

در سال هاي 206-220 قبل از ميلاد، اولين پادشاه چين، براي محافظت از كشور و امپراتوري خود دستور ساخت اين ديوار را داد ولي در طي ساليان توسط فرسايش و يا تخريب دشمنان از بين رفته است. در طول سلسله هاي مختلف اين ديوار بارها بازسازي شده است ولي بخش اصلي ديوار چين كه در حال حاضر وجود دارد مربوط به سلسله مينگ (1368-1644) مي باشد. اين ديوار در اصل 50 هزار كيلومتر بوده ولي اكنون فقط 7 هزار كيلومتر از آن باقي مانده است. ديوار بزرگ چين يكي از عجايب هفتگانه جديد دنيا مي باشد كه در سال 2007 انتخاب شده است.

ديوار-چين

يكي از تصورات اشتباه درباره اين ديوار اين است كه، ديوار چين يك ديوار به هم پيوسته نيست كه بتوانيد از ابتدا تا انتهاي آن را طي كنيد، بلكه از ده ها ديوار جدا از هم ساخته شده است كه در بعضي از نقاط به هم پيوند خورده اند. با اين كه ديوار براي حفاظت از كشور چين ساخته شده است، ولي اكثر دشمنان اين امپراتوري توانستند از آن عبور كنند. جالب است بدانيد براي ساخت اين ديوار بيشتر از زندانيان و مجرمين چيني استفاده مي شده است و در طول ساخت آن حدود 400 هزار كارگر، جان خود را از دست دادند.

يكي ديگر از تصوارت اشتباهي كه درباره ديوار بزرگ چين وجود دارد اين است كه ديوار چين تنها سازه ساخت بشر مي باشد كه با چشم غير مسلح از فضا ديده مي شود ولي اين ادعا درست نيست و به قول يكي از فضانوردان، ديوار چين از فاصله 180 مايلي ناپديد مي شود.

در تور چين خود بي شك از اين ديوار عظيم ديدن نماييد و در كنار خود سازه، از مناظر زيباي اطراف آن نيز لذت ببريد. آسمان آبي به شما پيشنهاد مي كند در اين بازديد، حتماً كفش مناسب پياده روي بپوشيد و دوربين و عينك آفتابي را نيز فراموش نكنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

اولين پارك با تم باليوود در جهان

Bollywood Park Dubai

دبي، شهر توريستي در كشور امارات است كه به دليل فعاليت هاي تجاري و تفريحي مقصد اصلي بيشتر گردشگران نقاط مختلف جهان شده است. مسافران تور دبي در اين شهر به تفريحي و خوشگذراني مي پردازند و از امكانات تفريحي و سرگرمي كه وجود دارد لذت مي برند. دبي در منطقه بياياني قرار گرفته كه در سال ميران بارش باران در آن 150 ميليمتر مي باشد با اين حال با برنامه ريزي خوبي كه صورت گرفته تعدادي زيادي پارك و مكان تفريحي در اين شهر وجود دارد. در اين بخش آژانس آرزوي آسمان آبي قصد دارد تا شما را يا يكي از پارك هاي دبي به نام باليوود پارك آشنا كند. براي كسب اطلاعات بيشتر همراه ما باشيد.

باليوود-پارك-دبي

باليوود پارك (Bollywood Park) نخستين پارك در تمام جهان است كه با تم باليوود مي باشد. اين در ماه نوامبر سال 2016 ميلادي ساخته شد. مساحت باليوود پارك دبي نزديك به 1.7 ميليون فوت مربع مي باشد. اين پارك كه از جاذبه هاي توريستي دبي محسوب مي شود از 5 بخش با تم هاي فيلم هاي باليوودي با مشاركت استوديوهاي مهم فيلمسازي در باليوود، تشكيل شده است. به غير از جاذبه هاي كه از فيلم هاي باليوودي كه وجود دارد از 6 رستوران و كافه عالي، تفريحات سينمايي، 30 شوي زنده تشكيل شده است. اين پارك بخشي از پروژه ساحل و پارك هاي دبي مي باشد كه داري موشن گيت، لگولند، ريورلند و هتل لاپيتال مي باشد.

باليوود-پارك-دبي-امارات


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/8 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

سفر يك روزه به ونيز ممنوع شد؟

ونيز شهري زيبا و توريستي در ايتاليا است كه براي زندگي بر روي آبش به شهرتي جهاني دست يافته است. ونيز كه يكي از زيباترين و رويايي ترين مقاصد گردشگري در سراسر دنيا به شمار مي رود مي تواند در لحظه به لحظه سفر، خاطرات فراموش نشدني را براي مسافران و گردشگران تور ونيز رقم بزند. متاسفانه به دليل تعداد بسيار بالاي گردشگراني كه روزانه از اين شهر بازديد مي كنند، خسارات و مشكلاتي براي آن پيش آمده كه دولت براي جبران آن تصميم به تصويب قانون ممنوعيت سفر يك روزه به ونيز را گرفته است. در ادامه با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي در ارتباط باشيد تا جزئيات اين قانون جديد را در اختيارتان قرار دهيم.

اكثر گردشگراني كه سفر يك روزه به ونيز دارند، هتلي رزرو نمي كنند و حتي در رستوران ها غذا نمي خورند و غذاي خود را به همراهشان مي آورند و در نهايت هيچ پولي را در اين شهر خرج نمي كنند. قانوني سخت براي توريست ها اما مفيد براي سلامت شهر ونيز، قانوني است كه مانع از سفر يك روزه توريست ها به اين شهر مي شود و باعت مي شود تا از هجوم گردشگران يك روزه به ونيز كاسته شود. طبق اين قانون تنها افرادي مي توانند از ونيز بازديد كنند كه اتاقي در هتل براي خود رزرو كرده باشند.

البته هنوز نيز مشخص نيست كه چگونه مي شود اين قانون را اجرايي كرد اما ونيز تنها 60 هزار نفر جمعيت دارد كه اين تعداد نمي توانند جوابگوي گردشگراني باشند كه روزانه براي بازديد از اين شهر زيبا به ونيز سفر مي كنند. قوانين ديگري نيز در ونيز وضع شده كه از جمله آنها مي توان به ممنوعيت نشستن روي فواره ها، پوشيدن لباس هاي مناسب و ممنوعيت غذا دادن به پرندگان اشاره كرد، از ديگر قوانين در حال بررسي، اجباري بودن ثبت نام توريست ها قبل از سفر به ونيز است و سرپيچي از هركدام از اين قوانين مجازات و جريمه هايي را به همراه خواهد داشت.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/8 ساعت: ۱۰ توسط:asemaneabi :

معرفي پيتزاي ايتاليايي بعنوان ميراث جهاني به يونسكو

مي توان گفت پيتزا يكي از پرطرفدارترين غذاهاي در سراسر دنيا است كه اصالت آن به ايتاليا و شهر زيباي ناپل مي رسد. ايتاليا كشوري است كه پيتزا و پاستا را به جهانيان ارائه كرد اما شايد بيشتر مردم ندانند كه اين دو غذا چه راه هاي پر پيچ و خمي را براي رسيدن به شهرت طي كرده اند، در ادامه اين مطلب از اخبار مجله گردشگري، آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي تاريخچه اي از پيدايش و محبوبيت پيتزا را برايتان شرح مي دهد، پس با ما همراه باشيد.

اولين بار در تاريخ، رومي ها بودند كه غذايي را مانند پيتزاي امروزي درست مي كردند. بنا بر تاريخ نوشته ها، حدود 300 سال قبل از ميلاد مسيح، رومي ها با تركيب آرد و آب نان هايي را درست مي كردند و با روغن و سبزيجات روي سنگ داغ مي پختند. اين نان ها كه در منطقه مديترانه به شهرت باورنكردني رسيده بود رفته رفته به جنوب ايتاليا رسيد و تا مدت ها غذايي فقيرانه به شمار مي رفت كه افراد در طبقات بالاتر، ميلي به استفاده از آنها نداشتند. البته در آن زمان اين نان ها به شكل امروزه و با گوجه فرنگي و پنير سرو نمي شدند و امروزه اين گوجه فرنگي است كه ماهيت پيتزا را به اين نان ها داده است.

ايتاليايي ها هنر پخت پيتزاي خود را به نام ناپل به عنوان ميراث جهاني بشريت به سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي سازمان ملل «يونسكو» معرفي كردند و از آنجايي كه پيتزا ناپلي شهرتي جهاني دارد، كميته ملي يونسكو كشور ايتاليا به پيشنهاد وزارت كشاورزي و با حمايت وزارتخانه‌هاي خارجه، دانشگاه‌ها، محيط زيست و اقتصاد، هنر پخت پيتزا ناپلي را در فهرست ميراث جهاني بشزيت يونسكو ثبت كرد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/8 ساعت: ۱۰ توسط:asemaneabi :

هتل لا گولز كورت گوا

هتل لا گولز كورت “ La Gull's Court” در منطقه اي به نام آنجونا در شهر گوا واقع شده است ، اين هتل در نزديكي ساحل واگاتور “Vagator”  مي باشد كه دسترسي به آن و داشتن اوقاتي خوش براي مسافران تور هند با اقامت در هتل لا گولز كورت  امكان پذير است. جهت كسب اطلاعات بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

زماني كه در هتل لا گولز كورت اقامت داريد  خيلي راحت مي توانيد به مركز خريدها و شهر پانيم دسترسي پيدا كنيد، زيرا مسافت زيادي با اين هتل ندارند. همچنين ميتوانيد در مدت زمان كوتاهي به ساحل هاي معروف گوا و انجام غواصي در گوا  و ديگر سرگرمي هاي آبي دسترسي پيدا كنيد و از مكان هاي ديدني گوا نهايت لذت را ببريد.

هتل لا گولز كورت گوا، از 60 اتاق مرتب و تميز تشكيل شده است، كه از امكانات اتاق ها مي توان به تلويزيون هاي ماهواره اي، سيستم تهويه هوا، يخچال، ميني بار، چاي ساز و قهوه ساز، گاوصندوق الكترونيكي، حمام اختصاصي با آب گرم و سرد، سشوار و آينه اشاره كرد. همچنين اتاقها داراي بالكن اختصاصي هستند كه مهمانان مي توانند از آن استفاده و لذت ببرند.

مهمانان هتل لاگولز كورت در شهر ديدني گوا مي توانند از Mapusa market ديدن كنند كه تنها 10 دقيقه فاصله آن از هتل مي باشد، همينطور هتل 20 دقيقه تا پايتخت شهر پانجيم گوا فاصله دارد. اگر به دريا علاقمند هستيد تنها با پيمودن 20 دقيقه راه ميتوانيد از معروف ترين ساحل ها در شمال گوا يعني Vagator ، Anjuna  ، Baga ، Calangute ،Sinquerim ،Morjim ،Mandrem  و Arambol  ديدن نماييد و نهايت لذت را ببريد.

اگر دنبال هيجان هستيد با 20 دقيقه رانندگي مي توانيد از امكانات Karting ،قايقراني، جت اسكي و پارك آبي استفاده نماييد.

اگر جزو افرادي هستيد كه به سلامتي خود اهميت مي دهيد نگران اين موضوع نباشيد شما مي توانيد در مدت اقامت خود در هتل لاگولز كورت از استخر روباز و سالن بدنسازي آن استفاده نماييد و با استفاده از امكانات spa به اوج آرامش و لذت برسيد.

شما ميتوانيد با سرويس WiFi  كه هتل در اختيار مهمانانش قرار داده است لحظات ناب مسافرت خود را با دوستانتان به اشتراك بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/4/10 ساعت: ۱۰ توسط:asemaneabi :

هتل سيداده گوا

هتل 5 ستاره  Cidade De گوا ،  نزديكترين هتل به ساحل مي باشد و فقط 1 دقيقه پياده تا ساحل فاصله دارد و در بين مسافران تور هند و به خصوص زوج هاي جوان بسيار محبوب مي باشد. چون اين هتل در ساحل Vainguinim  واقع شده است، علاوه بر ساحل زيبا شما ميتوانيد از 2 استخر روباز و مركز درماني spa كه در هتل قرار دارد نيز استفاده نماييد. در ادامه با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با هم سفري به اين هتل داشته باشيم.

شما مي توانيد از بار هتل كه 24 ساعته به مهمانان سرويس مي دهد استفاده نماييد، همچنين مي توانيد در اتاق خود استراحت كنيد و از سرويس 24 ساعته اتاقتان استفاده نماييد.

مي توانيد از بالكن اتاقتان شاهد منظره بينظير باغ و دريا باشيد، تمام اتاقهاي اين هتل كه به طرز فوق العاده اي ديزاين شده اند داراي سيستم تهويه هواي مطبوع، تلويزيون ماهواره اي، ميني بار، صندوق امانات و حمام اختصاصي با امكانات دوش و سشوار مي باشد.

در ادامه فاصله ي هتل تا جاذبه هاي گردشگري شهر گوا را برايتان شرح خواهيم داد تا بهترين انتخاب را در زمان سفر با تور گوا داشته باشيد، از هتل سيداده د گوا تا شهر Panjim  با ماشين 10 دقيقه زمان ميبرد و 25 دقيقه با ماشين تا ايستگاه قطار Karmali ، 5 دقيقه با ماشين تا اسكله Dona Paula، 30 دقيقه با ماشين تا معبدMangueshi  و تا فرودگاه Dabolim  و ايستگاه قطار Margao  45 دقيقه با ماشين زمان ميبرد.

اگر جزو افرادي هستيد كه به سلامتي خود اهميت مي دهيد خبر خوبي براي شما داريم، ميتوانيد در  Clube Saude با يك مربي شخصي ورزش كنيد، يوگا تمرين كنيد و يا اينكه در اتاق بخار ريلكس كنيد.

پرسنلي كه در tour desk مستقر هستند به شما در برنامه ريزي سفرتان كمك ميكنند، همچنين از پاركينگ هتل سيداده گوا  نيز مي توانيد بصورت رايگان استفاده نماييد.

نيازي نيست نگران پيدا كردن يك رستوران خوب باشيد، انواع غذاها را مي توانيد در رستوران هاي خود هتل ميل نماييد، در ادامه اين رستورانها را به شما معرفي خواهيم كرد. صبحانه، ناهار و شام را در رستوران Laranja  و  Café Azulبا غذاهاي هندي، مديترانه اي، محلي و ايتاليايي ميل نماييد و در رستوران Alfama كه فقط شام سرو ميشود ميتوانيد غذاهاي محلي، فرانسوي و اروپايي را امتحان كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/4/10 ساعت: ۰۸ توسط:asemaneabi :

مسجد نگارا كوالالامپور

مسجد نگارا از بزرگترين مساجد پايتخت كشور مالزي در شهر كوالالامپور واقع شده است ، قدمت اين مسجد به بيش از پنجاه سال مي رسد، كه ميعادگاه اصلي مردم كوالالامپور براي نماز و عبادت مي باشد. اين مسجد با الهام از طرح مساجد كشورهايي مانند تركيه، ايران و عربستان ساخته شده است و گنبد و مناره خاصي كه دارد از ويژگي هاي مورد اهميت براي توريستها و مسافران تور مالزي مي باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

مسجد نگارا از جاذبه هاي توريستي كوالالامپور به شمار مي آيد كه با اسم مسجد ملي مالزي نيز معروف است كه به دليل استقلال مالزي از دولت انگليس ساخته شده است، در حقيقت  اين مسجد به خاطر استقلال در مركز كوالالامپور بنا شده است. مسجد نگارا كه از بزرگترين مسجدهاي موجود در شرق آسيا است در زميني نزديك 13 جريب از باغ هاي زيبا ساخته شده است. طراحي مسجد نگارا به گونه اي است  كه در آن نمادهايي از استقلال مالزي نمايش داده شده است و جذابيت خاصي به آن داده است و آن را به يكي از جاذبه هاي توريستي كوالالامپور تبديل كرده است.

ساخت مسجد نگارا سال 1957 ميلادي به عنوان نمادي جهت استقلال  كشور مالزي مطرح شد كه در آن زمان با مخالفت هايي هم روبرو شد اما در نهايت ساخت اين مسجد سال 1965 ميلادي تمام شد . اين مسجد با مصالح سيماني ساخته شده است و  به وسيله ي سه معمار حرفه اي كه اهل  كشور انگليس و مالزي به نام هاي هوارد آشلي ، هشام البكري و بحرالدين كسيم طراحي شد و گنجايش پانزده هزار نمازگزار را يكجا دارد . در زمان افتتاح  اين مسجد داراي سقفي به رنگ صورتي بود ولي بعدها در اثر بازسازي در سال 1987 از كاشي هايي به رنگ سبز و آّبي براي  اين مسجد استفاده شد .

گنبد مسجد نگارا ديگر مسجدهاي جهان اسلام فرق دارد ، گنبد اصلي اين مسجد مثل ستاره 18 قسمتي ساخته شده كه بيانگر 13 ايالت واقع در مالزي و 5 ركن اصلي از اصولهاي اسلامي مي باشند .  در اطراف گنبد اصلي مسجد نگارا  48 گنبد كوچك به رنگ سبز وجود دارد كه طرح آن از معماري مسجد مكه گرفته شده است . طراحي مدرن و خاص اين مسجد با استفاده از طرح ها و نقاشي هاي اسلامي با خطوط زيباي آيات قرآن  طراحي شده است ، اين مسجد كه از مكان هاي توريستي كشور مالزي محسوب مي شود و  داراي يك مناره به ارتفاع  73 متر مي باشد است كه از نقاط مختلف شهر به سادگي رويت مي شود .

جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد قيمت تور، خريد تور مسافرتي، تور مسافرتي به وب سايت آسمان آبي www.asemanabi.net مراجعه نماييد .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/4/2 ساعت: ۱۴ توسط:asemaneabi :

سفر به مالزي در تابستان 97

مالزي كشوري است در جنوب شرقي آسيا كه پايتخت آن كوالالامپور است، مذهب بيشتر افراد اسلام و زبان رسمي اين كشور مالايي است اما نگران نباشيد اكثر اين مردم به خوبي به زبان انگليسي صحبت مي كنند. ساكنين كشور مالزي از سه نژاد مالايي، چيني وهندي تشكيل شده‌ است قيمت تور لحظه آخري مالزي يكي از مقصدهاي سفر گردشگران از سرتاسردنيا مي باشد كه مي توانيد با انتخاب مجري مستقيم تورهاي مالزي، سفر خوشي را به اين كشور داشته باشيد و از ديدن جاذبه هاي توريستي آن لذت ببريد. به علت استقبال زياد بازديد كنندگان از شهرهاي ديدني مالزي مانند: كوالالامپور، پنانگ و لنكاوي،  اكثر آژانس هاي مسافرتي تورهاي اين كشور را به صورت تركيبي، مانند: تور كوالالامپور و لنكاوي و كوالالامپور و پنانگ ارائه مي نمايند كه بازديد از هركدام از آن ها مي تواند لذت بخش باشد. به خاطر نزديكي كشور مالزي به كشور سنگاپور، يكي از محبوب ترين تور هاي تركيبي مالزي تور تركيبي كوالالامپور و سنگاپور مي باشد.

جاذبه هاي گردشگري مالزي

برج‌هاي دوقلوي پتروناس   : مالزي كشوري است در جنوب شرقي آسيا كه از جاذبه هاي توريستي و امكانات تفريحي زيادي بهره مند است  و يكي از هدف هاي اصلي براي توريستهاي علاقه مند به جنوب شرق آسيا مي باشد. كوالالامپور توريستي ترين شهر اين كشور است ، يكي ازديدني هاي گردشگري اين شهر برج هاي دوقلو پتروناس مي باشد كه پس از به توافق رسيدن دولت مالزي، اعضاي پتروناس و شركت ملي نفت با هم ، تصميم گرفتند كه در كوالالامپور سازه اي بنا شود كه جدا از بلندتر بودن نسبت به برج ويليس شيكاگو، يك نشان ملي  براي مالزي  باشد و يك جاذبه گردشگري براي جلب توجه توريست باشد.  در همين راستا در ماه ژانويه سال 1992 ميلادي معماري به نام سزار پلي با كمك همكارانش طرح برج هاي دوقلو پتروناس را داد و  مورد تاييد دولت مالزي شد. براي كسب اطلاعات بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

پل پوترا : هنگامي كه به كشور مالزي سفر مي كنيد و در پايتخت اين كشور يعني شهر كوالالامپور اقامت داريد حتما سري به پوتراجايا بزنيد . دولت مالزي تلاش كرده تا شگفت انگيزترين اثرهاي تاريخي دنيا را در شهر نوسازي به نام پوتراجايا جمع آوري كنند و از اين راه پيشرفتي در صنعت گردشگري بردارند. يكي از جاذبه هاي گردشگري كه از ايران در پوتراجايا  ، شبيه سازي شده پل خواجو كه پلي تاريخي و بسيار زيبا نصف جهان يعني اصفهان مي باشد.

پل خواجو كه از اصلي ترين پل هاي تاريخي در دوره صفويان و شاه عباس دوم  احداث شده بود بر روي زاينده رود قرار دارد، اين پل با اسم هاي ديگري مثل پل شاه و پل بابا ركن الدين اصفهان نيز شناخته شده است. مقاومت بسيار عالي اين پل طي سال هاي زياد بر روي آب، معماري اين اتر تاريخي و كاشي كاري هاي فوق العاده اش  نيز مهم و خاص مي باشد. پل پوترا طولاني ترين پلي است كه در شهر پوتراجايا موجود مي باشد كه بلوار پوترا را به ميدان پوترا وصل ميكند ، طول اين پل 435 متر است و از مكان هاي ديدني مالزي محبوب نزد گردشگران و مسافران تور مالزي است .

هتل هاي مالزي داراي تنوع در ارائه خدمات به مسافرين عزيز قيمت تور مالزي مي باشد .

هتل هاي كوالالامپور : هتل رامادا پلازا كوالالامپور هتل هاليدي اين اكسپرس كوالالامپور هتل رويال كوالالامپور هتل پارك رويال كوالالامپور

هتل هاي لنكاوي : هتل آندامان لنكاوي هتل وستين لنكاوي هتل مريوتس پلانگي لنكاوي هتل برجايا يچ ريزورت لنكاوي

هتل هاي پنانگ : هتل سنترال سي ويو پنانگ هتل هاليدي اين ريزورت پنانگ هتل پارك رويال پنانگ هتل گلدن سندز ريزورت پنانگ

هتل هاي ليست شده در بالال بخش كوچكي از هتل هاي مالزي است كه مسافران بسياري را سالانه در خود جاي مي دهد .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/3/21 ساعت: ۱۱ توسط:asemaneabi :

سفر به هند كشور جاذبه هاي زيبا و فراوان

هند بخش بزرگي از شبه قاره هند و جنوب آسيا را به خود اختصاص داده است . جغرافياي هند بسيار متنوع است و شامل كوه و بيابان و دشت و فلات و تپه است . پول رسمي كشور هندوستان روپيه است . هند داراي چهارمين اقتصاد جهان است .

غذاي مردم هند بسيار پرطرفدار براي افرادي است كه عاشق ادويه و غذاهاي تند هستند مي باشد . مردم هند براي خوردن غذا بيشتر از دست استفاده مي كنند و كمتر از قاشق بهره مي گيرند . البته اين رسم بيشتر در بين ثروتمندان هند مرسوم است . در بين غذاهاي هندي خورشي وجود دارد به نام كاري . اين خورشت بسيار پر طرفدار است و مسافرين تور لحظه آخري هند مي توانند اين غذا را سرو نمايند .

در هند جاذبه هاي گردشگري فراواني به چشم مي خورد

آرامگاه مهاتما گاندي : يكي از بزرگترين شهر هاي هندوستان دهلي است كه قسمتي كوچكتر به نام دهلي نو را فرا گرفته است. اكثر گردشگران و مسافران تور هند در ابتداي ورود خود به اين شهر و با ديدن شكوه آن شوكه مي شوند. دهلي نو با تلفيق سنت و مدرنيته زيبايي هاي بسياري را به بازديدكنندگان القا مي كند. درواقع دهلي پايتخت هند است كه جمعيت زيادي را در خود جاي داده است. مي توان گفت در مقايسه با ديگر شهر هاي هندوستان البته به جز شهر بمبئي، دهلي شهري است نسبتا گران و ديدني. زيرا به راحتي مي توان فرهنگ ها، مذاهب و عقايد متفاوت بسياري را در آن مشاهده كرد كه ممكن است در ابتدا كمي گيج كننده باشد ولي به مرور به راحتي جذب آن خواهيد شد. همكاران ما در آژانس مسافرتي آسمان آبي در ادامه مباحث بيشتري در رابطه با اين شهر جالب و جاذبه هاي زيباي آن را براي شما ارائه مي دهند. آرامگاه مهاتما گاندي در دهلي نو يكي از جاذبه هاي گردشگري هند مي باشد كه بسيار زيبا و مهم است. اين آرامگاه به ياد و نام يكي از بزرگترين و برجسته ترين افراد تاريخ است. مهاتما گاندي رهبر سياسي و مذهبي هندي ها بوده كه در سال 1948 ميلادي به قتل رسيد. سنت هندو ها اين است كه پس از مرگ افراد جسدشان را سوزانده و خاكستر باقي مانده را به آب بسپارند. در رابطه با جسم بي جان مهاتما گاندي نيز همين اتفاق افتاد ولي يادبودي براي احترام و زنده نگهداشتن خاطرات اين مرد شريف بر پا ساختند كه امروزه در دهلي نو محلي براي ابراز ارادت و احترام هندي ها، شخصيت هاي سياسي، مذهبي جهان و البته دوست داران اين شخصيت بزرگ تاريخ معاصر در سر تا سر دنيا به او به شمار مي رود. معمولا هر سال در روز سي ژانويه كه روز شهيد ناميده مي شود به ياد پدر ملي هند در اين محل اجتماعي تشكيل مي شود كه گردشگران تور هند نيز از آن بهره مند مي شوند. اين مرد بزرگ روي سكويي چهار گوش از جنس مرمر سياه كه جلوه اي سنگين و خاص دارد قرار گرفته و فضايي سبز اطراف آن را احاطه كرده است.

قلعه سرخ آگرا : آگرا يكي از شهر هاي مهم توريستي كشور هند مي باشد و يكي از مهم ترين جاذبه هاي گردشگري آن تاج محل مي باشد. ولي در كنار اين آرامگاه باشكوه، جاذبه هاي گردشگري زيباي ديگري نيز قرار دارد. يكي از اين بنا هاي زيبا و تاريخي، قلعه آگرا مي باشد كه در قسمت غربي تاج محل قرار دارد. اگر مي خواهيد با اين بنا بيشتر آشنا شويد، آژانس مسافرتي آسمان آبي را دنبال كنيد.

قلعه آگرا كه با نام قعله سرخ نيز شناخته مي شود، مربوط به سده شانزدهم و زمان سلسه گوركانيان، مغول هند، مي باشد. اين قلعه شامل تعداد زيادي كاخ و سرسرا و مسجد مي باشد كه يكي از مساجد زيباي آن مسجد مطيع مي باشد.

هتل هاي هند همانند هتل هاي كشور هاي ديگر ستاره هاي مختلفي دارد كه چند نمونه از هتل هاي هند را در اينجا ذكر مي كنيم :

هتل هاي دهلي : هتل كانتري اين دهلي هتل گرند نيو دهلي هتل اسكاي پرميوم دهلي هتل گلدن توليپ دهلي

هتل هاي آگرا : هتل گيت وي آگرا هتل جي پي پالاس هتل آگرا هتل رامادا پلازا آگرا هتل كلاركس شيراز آگرا هتل راديسون بلو آگرا

هتل هاي جيپور : هتل ماري گلد جيپور هتل كلاركس آمر جيپور هتل لاليت جيپور هتل ماريوت جيپور هتل كرون پلازا جيپور

هتل هاي گوا : هتل نووتل گوا ريزورت گوا هتل آيبيس استايل گوا هتل گرند حيات گوا هتل هارد راك گوا هتل صندل وود گوا

هتل هاي بمبئي : هتل رنسانس بمبئي هتل لاليت بمبئي هتل حيات رجنسي بمبئي

ليست ارائه شده بخش كوچكي از هتل هاي هند بود كه مسافرين تور هند مي توانند از آن ها استفاده نمايند . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/3/21 ساعت: ۱۱ توسط:asemaneabi :

به بمبئي شهر رويا ها سفركنيد

حتي اگر تا به حال به بمبئي اين شهر زيبا و دوست داشتني سفرنكرده باشيد ، حداقل نام آن را بارها  و بارها شنيده ايد ،بمبئي شهري شلوغ و  پرهيا و هو كه با وجود تركيبي از غذاهاي خوش طعم و رنگارنگ ، سواحل زيبا ، طبيعت بكر و ... توريستان آن را شهر روياها ناميده اند.با وجود شلوغي و ازدياد جمعيت مردم بمبئي ، يكي از شهرهاي دوست داشتني خود هندي ها محسوب شده و توجه ويژه اي به آن مي شود.اولين قدم براي وارد شدن به اين شهر دوست داشتني كافيست تور هند  را به عنوان مقصد توريستي خود انتخاب كنيد و با وارد شدن به اين شهر رويايي  اوغات خوشي را سپري نماييد .در طول سفر تان براي لذت بردن هرچه بيشتر از بازديد از اين شهر زيبا انواع و اقسام فستيوال هاي محلي ، طبيعت گردي ، و تفريحات هيجان انگيز محيا شده است ،تا تجربه اي خوش وبه ياد ماندني را برايتان از سفر به بمبئي رقم بزند . تركيب زندگي مدرن و سنتي در بمبئي كاملا قابل لمس است . از بازارهاي ستني گرفته تا بازرهاي مدرن و لوكس براي شمايي كه دنبال بهترين ها هستيد محياست تا علاوه بر بازديد از جا به جاي اين شهر به راحتي بتوانيد كالاي موردنظرخودراخريداري كنيد .به طوركلي هندوستان را اغلب با فستيوال هاي رنگا رنگ آن مانند جشن بالي ميشناسند،اگر قصد سفرتان ازهندوستان و انتخاب اين شهر دوست داشتني بازديد اين فستيوال ها باشد ،بايد بگوييم كه جاي مناسبي را انتخاب كرده ايد ،چرا كه عمده اين جشن ها و فستيوال ها در بمبئي برگذارمي شود .اگر آماده سفرهستيد چمدانتان را ببنديد و با انتخاب بهترين  آژانس مسافرتي راهي سفرشويد ،پيشنهاد ما به شما آژانس مسافرتي آسمان آبي است ،با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي بهترين ها را تجربه نماييد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/3/12 ساعت: ۰۹ توسط:asemaneabi :

هنگام سفر به مالزي بازديد از لنكاوي را فراموش نكنيد

لنكاوي جزيره اي است رويايي در جنوب شرقي آسيا و واقع شده در كشور مالزي ، به قدري جاذبه هاي اين شهر دوست داشتني زياد  است كه تمام توريستاني كه حتي براي بار اول به اين جزيره پا ميگذراند را مجذوب خود ميكند.جزيره اي سر سبز و زيبا ، سواحلي مرجاني ، آب هاي زلال و بسياري ديگر كه بهشتي زميني را برايتان تداعي خواهد كرد،  اگر قصد سفر كردن به اين جزيره رويايي را داريد با  تورمالزي مي توانيد   از لنكاوي و جاذبه هاي دلپذير آن ديدن  فرماييد .آب و هواي استوايي ،طبيعت بكر در كنار تفريحات مفرح و هيجان انگيزي كه در اين جزيره فراهم شده است ، باعث شده لنكاوي هرساله پذيراي تعداد بيشماري از توريستان در سرتاسر جهان باشد .براي اقامتتان در اين شهر رويايي نيازي به هيچ  جاي نگراني نيست، با توجه به سليقه شما و  امكانات مد نظرتان هتل هاي بينظيري فراهم است ، تا شما چندشب به ياد ماندني را دراين جزيره سپري نماييد. قطعا امكانات ، امنيت و آرامشي كه در جزيره محياست شما را مجاب خواهد كرد تا مدت بيشتري را دراين شهر دوست داشتني بمانيد .درطول سفر وبازديد از تمامي جاذبه هاي شهر لنكاوي خوردن غذاهاي محلي را فراموش نكنيد .غذاهاي بينظيري كه با طعم و عطر خوش خود شما را شيفته مي كند .صرف يك وعده غذايي لذيذ آن هم با چشم اندازي زيبا و دوست داشتني خالي از لطف نيست . جاذبه هاي توريستي مالزي  بسيار زياد است  ، به طوري كه در مورد هرشهرمي توان  كلي مطلب نوشت ،شهرهاي همچون كوالا لامپور ،سنگاپور،پنانگ ، بالي و ..كه بازديد از هركدام از اين شهرها لذت بخش ومفرح خواهد بود .اگروقت كافي داشته باشيد مي توانيد با انتخاب تورتركيبي مالزي علاوه از بازديد ازلنكاوي اين جزيره رويايي ازساير شهرهاي مالزي نيز ديدن فرماييد.درطول سفر آژانس مسافرتي آسمان آبي همر اهتان خواهد بود ،آژانس آسمان آبي با ارائه پكيج هاي ويژه تورمالزي ،با با لاترين خدمات به همراه مناسبترين قيمت ، شما را در راه رسيدن به رويايتان ياري مي رساند .با ما سفري رويايي داشته باشيد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/3/12 ساعت: ۰۹ توسط:asemaneabi :