ايتاليا ايتاليا

آزانس مسافرتي آسمان آبي

قلعه سن آنجلو در شهر رم

رم در زمان آگوستوس از شهري با ظاهري از خشت و آجر به شهري با نماي مرمري تبديل شد. در قرن پانزدهم و دوران رنسانس، پاپ از فلورانس به رم نقل مكان كرد و پس از 200 سال بناهاي زيادي به خواست و سرمايه گذاري پاپ در اين شهر ساخته شد. امروزه رم به عنوان يك كلان شهر مدرن و تركيبي خاص از سنت و مدرنيته در ساختار شهريست.يكي از ديدني هاي رم، قلعه سن آنجلو است كه آرزوي آسمان آبي قصد دارد در ادامه آن را به شما معرفي كند.

قلعه سن آنجلو در قرن دوم ميلادي، به دستور امپراتور رومي هارديان و به منظور مكاني براي دفن خود و خانواده اش ساخته شد. اين قلعه كه زماني بلندترين ساختمان رم بود، بعدها به عنوان  قلعه توسط پاپ ها استفاده مي شد كه امروزه به عنوان موزه، مكاني براي جذب گردشگران است. رم تعداد زيادي جاذبه و ديدني دارد كه هركدام پر ازتاريخ، داستان و افسانه هستند اما اين قلعه به شكلي واقعي نشان دهنده ي دگرگوني هاي اين شهر در طول قرون مختلف بوده است. در طراحي اين آرامگاه كه ساخت آن از سال 123 بعد از ميلاد تا 139 بعد از ميلاد به طول انجاميد از مقبره آگوستوس كه يك قرن قبل تر ساخته شده بود، الهام گرفته شده است.

قلعه سن آنجلو يا همان قلعه فرشته مقدس در باور مردم محلي به دليل ظاهر شدن فرشته اعظم ميكائيل در بالاي قلعه و پايان بيماري طاعون، به اين نام نامگذاري شده. پاپ ها در اوايل قرن چهاردهم اين قلعه را به يك دژ تبديل كرده بودند كه راهي براي فرار پاپ ها در زمان نا آرامي ها و آشفتگي ها بود.از سال 1925 تاكنون اين بنا، ميزبان موزه ملي قلعه سن آنجلو بوده است. اين موزه مجموعه اي تاريخي و هنري شامل آثاري از ارتش ايتاليا را دارد.آثار موجود در اين موزه را مي توان به سه دوره ي تاريخي آرامگاه سلطنتي، دژ نظامي و آپارتمان هاي پاپ ها دسته بندي كرد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۳ توسط:asemaneabi :

جشنواره فرش گلي ايتاليا

ايتاليا، يكي از كشورهاي توريستي و محبوب در قاره اروپا مي باشد كه داراي تاريخ كهن و امپراطوري بوده است. ديدني هاي و مكان هاي تفريحي زيادي در اين كشور وجود دارد كه باعث جذب توريستي از نقاط مختلف جهان شده است. جاذبه هاي توريستي ايتالياتمامي مدادر و گوشه و كنار اين كشور بناهاي تاريخي زيادي وجود دارد. مردم اين كشور داراي دين و مذهب هاي مختلفي هستند و در سال فستيوال هاي و جشن هاي مختلفي را بر اساس باورها و عقايدي كه دارند برگزار مي كنند. يكي از اين جشنواره ها، فرش گلي مي باشد.

جشنواره فرش گلي، هر سال در شهري به نام گانزانو برگزار مي شود كه مسافت كمي با شهر رم دارد. زمان برگزاري جشنواره فرش گل اينفيوراتا، هفته دوم ماه مي مي باشد كه خيلي از گردشگران و مسافران تور اروپا را به سمت خود مي كشاند. جشنواره فرش گلي از فستيوال هاي قديمي در ايتاليا است كه از سال 1778 در اين كشور اجرا مي شود و جالب ايت كه تعدادي زيادي از هنرمندان نقاشي‌ها و آثار خود را در خيابان‌ها به نمايش عموم مي گذارند.  در ادامه براي آشنايي بيشتر با آيين و رسومات كشورها،آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي را همراهي كنيد. 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/11 ساعت: ۱۲ توسط:asemaneabi :

سفر يك روزه به ونيز ممنوع شد؟

ونيز شهري زيبا و توريستي در ايتاليا است كه براي زندگي بر روي آبش به شهرتي جهاني دست يافته است. ونيز كه يكي از زيباترين و رويايي ترين مقاصد گردشگري در سراسر دنيا به شمار مي رود مي تواند در لحظه به لحظه سفر، خاطرات فراموش نشدني را براي مسافران و گردشگران تور ونيز رقم بزند. متاسفانه به دليل تعداد بسيار بالاي گردشگراني كه روزانه از اين شهر بازديد مي كنند، خسارات و مشكلاتي براي آن پيش آمده كه دولت براي جبران آن تصميم به تصويب قانون ممنوعيت سفر يك روزه به ونيز را گرفته است. در ادامه با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي در ارتباط باشيد تا جزئيات اين قانون جديد را در اختيارتان قرار دهيم.

اكثر گردشگراني كه سفر يك روزه به ونيز دارند، هتلي رزرو نمي كنند و حتي در رستوران ها غذا نمي خورند و غذاي خود را به همراهشان مي آورند و در نهايت هيچ پولي را در اين شهر خرج نمي كنند. قانوني سخت براي توريست ها اما مفيد براي سلامت شهر ونيز، قانوني است كه مانع از سفر يك روزه توريست ها به اين شهر مي شود و باعت مي شود تا از هجوم گردشگران يك روزه به ونيز كاسته شود. طبق اين قانون تنها افرادي مي توانند از ونيز بازديد كنند كه اتاقي در هتل براي خود رزرو كرده باشند.

البته هنوز نيز مشخص نيست كه چگونه مي شود اين قانون را اجرايي كرد اما ونيز تنها 60 هزار نفر جمعيت دارد كه اين تعداد نمي توانند جوابگوي گردشگراني باشند كه روزانه براي بازديد از اين شهر زيبا به ونيز سفر مي كنند. قوانين ديگري نيز در ونيز وضع شده كه از جمله آنها مي توان به ممنوعيت نشستن روي فواره ها، پوشيدن لباس هاي مناسب و ممنوعيت غذا دادن به پرندگان اشاره كرد، از ديگر قوانين در حال بررسي، اجباري بودن ثبت نام توريست ها قبل از سفر به ونيز است و سرپيچي از هركدام از اين قوانين مجازات و جريمه هايي را به همراه خواهد داشت.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/8 ساعت: ۱۰ توسط:asemaneabi :

معرفي پيتزاي ايتاليايي بعنوان ميراث جهاني به يونسكو

مي توان گفت پيتزا يكي از پرطرفدارترين غذاهاي در سراسر دنيا است كه اصالت آن به ايتاليا و شهر زيباي ناپل مي رسد. ايتاليا كشوري است كه پيتزا و پاستا را به جهانيان ارائه كرد اما شايد بيشتر مردم ندانند كه اين دو غذا چه راه هاي پر پيچ و خمي را براي رسيدن به شهرت طي كرده اند، در ادامه اين مطلب از اخبار مجله گردشگري، آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي تاريخچه اي از پيدايش و محبوبيت پيتزا را برايتان شرح مي دهد، پس با ما همراه باشيد.

اولين بار در تاريخ، رومي ها بودند كه غذايي را مانند پيتزاي امروزي درست مي كردند. بنا بر تاريخ نوشته ها، حدود 300 سال قبل از ميلاد مسيح، رومي ها با تركيب آرد و آب نان هايي را درست مي كردند و با روغن و سبزيجات روي سنگ داغ مي پختند. اين نان ها كه در منطقه مديترانه به شهرت باورنكردني رسيده بود رفته رفته به جنوب ايتاليا رسيد و تا مدت ها غذايي فقيرانه به شمار مي رفت كه افراد در طبقات بالاتر، ميلي به استفاده از آنها نداشتند. البته در آن زمان اين نان ها به شكل امروزه و با گوجه فرنگي و پنير سرو نمي شدند و امروزه اين گوجه فرنگي است كه ماهيت پيتزا را به اين نان ها داده است.

ايتاليايي ها هنر پخت پيتزاي خود را به نام ناپل به عنوان ميراث جهاني بشريت به سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي سازمان ملل «يونسكو» معرفي كردند و از آنجايي كه پيتزا ناپلي شهرتي جهاني دارد، كميته ملي يونسكو كشور ايتاليا به پيشنهاد وزارت كشاورزي و با حمايت وزارتخانه‌هاي خارجه، دانشگاه‌ها، محيط زيست و اقتصاد، هنر پخت پيتزا ناپلي را در فهرست ميراث جهاني بشزيت يونسكو ثبت كرد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/8 ساعت: ۱۰ توسط:asemaneabi :