آزانس مسافرتي آسمان آبي آزانس مسافرتي آسمان آبي .

آزانس مسافرتي آسمان آبي

آشنايي با فرودگاه بين المللي كوالالامپور

كوالالامپور، پايتخت كشور مالزي و بزرگترين شهر آن است كه تركيبي از فرهنگ، آيين قديمي و ساختار مدرن مي باشد به شكلي كه آسمان‌خراش‌هاي لوكس و عمارت‌هايي با  قدمت هاي قديمي را كنار يكديگر واقع شده اند. كوالالامپور در بين شهرهاي جنوب شرق آسيا بيشترين رشد جمعيتي و اقتصادي را دارد و داراي جاذبه هاي توريستي فراواني مي باشد كه علاقه مندان و گردشگران تور مالزي را به سمت خود مي كشاند. در اين مطلب آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي به معرفي فرودگاه كوالالامپور مي پردازد، همراه ما باشيد.

فرودگاه بين‌المللي شهر كوالالامپور، از سال ۱۹۹۱ ميلادي شروع به ساختن شد كه در سال ۱۹۹۸ ميلادي افتتاح گرديد و ظرفيت بيشتري را نسبت به فرودگاه قديمي‌تر شهر دارا مي باشد. امروزه اين فرودگاه با جابه‌جايي بيش از ۵۲ ميليون مسافر در سال مهم‌ترين و شلوغ‌ترين فرودگاه موجود در كشور مالزي مي باشد. فرودگاه بين‌المللي كوالالامپور يا KLIA  داراي دو پايانه مي باشد كه پايانه اصلي آن توسط معمار ژاپني به نام كيشو كوروكاوا طراحي شده است كه در ميان دو باند فرودگاه است. گيتهاي كه در اين فرودگاه وجود دارد با حرفهاي و B مشخص شده است كه براي پروازهاي داخلي و گيت‌هاي كه با حرف هاي G و H است براي پرواز‌هاي خارجي يا بين‌المللي مي باشد. اين پايانه ها از امكانات زيادي مانند بانك، دستگاه‌هاي خودپرداز، دفتر پست، رستوران وخدمات درماني برخوردار مي باشند.  فرودگاه بين‌المللي كوالالامپور از نظر موقعيت جغرافيايي در مسافت ۴۵ كيلومتري از مركز شهر واقع شده است.

يكي از ويژگي هاي اين فرودگاه وجود سيستم قطار‌هاي بدون سرنيشن است كه براي جابه جايي مسافران در داخل فرودگاه و پايانه ها مي باشد. براي دسترسي به اين فرودگاه يكي از سريع‌ترين راه ها مترو است كه از مركز شهر تا فرودگاه  نزديك به 30  دقيقه فاصله دارد كه نرخ بليطش نيز براي افراد بزرگسال 8.5 دلار مي باشد، همچنين يكي از متداول‌ترين راه براي دسترسي به فرودگاه تاكسي مي باشد  كه هزينه اي بين 17 الي 24 دلار مي باشد.


برچسب: مالزي، كوالالامپور، تور مالزي، راهنماي سفر به مالزي، فرودگاه بين المللي كوالالامپور،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۴۵:۲۳ توسط:r.s موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :