آزانس مسافرتي آسمان آبي آزانس مسافرتي آسمان آبي .

آزانس مسافرتي آسمان آبي

شهر كوالالامپور ، پايتخت مالزي

شهر كوالالامپور در قسمت ساحل شبه جزيره كشور مالزي واقع شده است و يكي از زيباترين و مدرن ترين شهر هايي است كه در جنوب شرق آسيا قرار دارد. اين شهر داراي جاذبه هاي توريستي زيادي است و 243 كيلومتر مربع مساحت دارد كه در قسمت غربي امتداد ساحل شبه جزيره قرار دارد و پايتخت مالزي ميباشد. در ادامه براي آشنايي بيشتر با شهر كوالالامپور همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

كوالالامپور ، به شهر گل آلود معروف مي باشد كه دليل اين عنوان قرار گرفتن آن در محل برخورد رودخانه هاي كلانگ و گمباك است، اين شهر طبق آمار به دست آمده در سال 2016 ميلادي با جمعيت 1.73 ميليون نفر به عنوان بزرگترين شهر واقع در كشور مالزي به شمار مي آيد. در اين  شهر تركيب چند فرهنگ مشاهده مي شود كه اصلي ترين ساكنان آن مالزيايي ها ، چيني ها و هندوها مي باشند. خيلي راحت مي توان در سنت هاي مختلفي كه در شهر است و آداب رسوم هاي متفاوت و همچنين اعتقادات مذهبي ، نوع غذاها و شكل معماري تنوع نژادي را مشاهده كرد.

شهر كوالالامپور  به دليل آب و هوايي استوايي كه دارد احتمال بارش باران در هر زمان از سال وجود دارد كه تقريباً دماي اين شهر هم از 23 تا 35 درجه سانتي گراد مي باشد. اسلام ،  مذهب رسمي شهر كوالالامپور است كه بر اساس آمار به دست آمده تا سال 2010 ميلادي جمعيت شهر را  نزديك به 61.3 درصد مسلمانان و همچنين 19.8 درصد بودايي و 9.2 در صد مسيحيان به علاوه 6.3 درصد هندوها و 1.3 درصد مذهب هاي قديمي و سنتي چين تشكيل مي دهند ، پس زماني كه به تور كوالالامپور سفر مي كنيد مي توانيد مذهب ها و فرهنگ هاي مختلف را از نزديك مشاهده كنيد و آشنا شويد. 

kuala


برچسب: مالزي، پايتخت مالزي، كوالالامپور، تور كوالالامپور، تور لحظه آخري كوالالامپور،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۰۶:۵۹ توسط:r.s موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :